Keskmine brutokuupalk 2018. aastal
28/06/2018
 

Raamatupidaja valimine on tähtis. Ettevõtte rahaasjad peavad olema korras ning aruandlus koostatud vastavalt seadustele. Kuidas valida siis raamatupidamisteenust pakkuvat ettevõtet nii, et saada parim tulemus?

Kõige pealt tuleks välja mõelda, millises mahus vajatakse teenust. Kas on näiteks vaja lihtsalt abi mõne aruande koostamisega või soovitakse juba suuremat teenust. Teenusemahust oleneb hind. Raamatupidamisel on väga palju erinevaid toiminguid, mida tuleb, et kõik oleks korrektne. Vahel võib jääda mulje, et raamatupidamise korraldamine on väga lihtne ning kiire, kuid tihti see nii ei ole.

„Valed raamatupidamisvõtted võivad kaasa tuua maksuriski”

Kui hakkad raamatupidajat valima, siis mõtle järgmistele aspektidele. Millised on sinu ettevõtte vajadused? Kas vajad palgaarvestust, põhivara amortisatsiooni arvestamist, palju on kuus ostu-, müügiarveid ning kas ettevõttel on laenusid. Kõik need muutujad mõjutavad, millises mahus tuleb raamatupidamist teha.

 

Kõige parem lahendus on raamatupidajaga kokku saada ning vestelda süvitsi. Selline lähenemine annab võimaluse aru saada, kas teenusepakkuja on sobilik või mitte.

Saada julget päring ning vestleme raamatupidamisest lähemalt ning leiame lahenduse, mis on Teile sobilik nii teenuse, kui hinna osas.